11. epizode: 
"Transatlantiskā drošība un atturēšana." 1. daļa

Noslēdzošā Rīgas Drošības Foruma 2021 raidierakstu epizode šogad tiek dalīta divās augsta līmeņa diskusijās. Pirmajā diskusijā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no NATO perspektīvas sarunājas ar Baibu Braži, NATO ģenerālsekretāra vietnieci publiskās diplomātijas jautājumos.


10.epizode: "Transatlantiskā drošība un atturēšana." 2. daļa

Sarunas otrajā daļā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no nacionālās perspektīvas sarunājas ar Arti Pabriku, Latvijas Republikas aizsardzības ministru.9. epizode: "Klimats un enerģētika: galvaspilsētas perspektīvas"

Par to kāds ir Rīgas potenciāls enerģijas patēriņa samazināšanai un kā mums izdodas iet kopsolī ar citām Eiropas lielajām pilsētām, īpašā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē sarunājamies ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi. Sarunu vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts un RTU pētnieks.

  Skatīties  

8. epizode: "Eiropas ārējā un drošības politika: izaicinājumi un attīstības iespējas"

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē diskutējam par Eiropas ārējās un drošības politikas izaicinājumiem un attīstības iespējām. Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis sarunājas ar Sandru Fernandešu, Miņu Universitātes profesori un pētnieci.


7. epizode: "Eiropas drošības arhitektūras (ne)iespējamība: ES un Krievija"

Diskusijā piedalās Marks Galeoti, konsultāciju uzņēmuma "Mayak Intelligence" direktors, Londonas Universitātes Slāvu un Austrumeiropas studiju centa (UCL SSEES) goda profesors kā arī Karaliskā apvienoto resoru institūta (RUSI) vecākais zinātniskais līdzstrādnieks un Marčins Terļikovskis, Starptautiskās drošības programmas vadītājs Polijas Ārpolitikas institūtā (PISM). Diskusiju vada Imants Lieģis, LĀI vecākais pētnieks kā arī bijušais Latvijas vēstnieks un aizsardzības ministrs. 


6. epizode: "Drošības perspektīvas lielvaru laikmetā"

ar dažādām drošības perspektīvām lielvaru laikmetā diskutējam jau sestajā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē. Jūsu uzmanībai Bobo Lo, Neatkarīgs analītiķis un Nerezidējošs pētnieks 'Lowy' institūtā; Džūlija Vū, Kiberanalītiķe Belfera Zinātnes un Starptautisko attiecību centrā kā arī diskusijas moderatore Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja, LĀI.


5. epizode: "Klimata un energoapgādes drošība: ilgtspējīgu veidu izvēle, kā to izmantot vislabāk"

Piektā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizode veltīta klimata un energoapgādes drošības jautājumiem. Diskisijā piedalās Karola Matjē, Enerģētikas un klimata centra ES nodaļas vadītāja, IFRI; Edmunds Cepurītis, Mājoklu un vides komitejas priekšsēdētājs, Rīgas Dome; Kira Finke, Klimata un ārpolitikas nodaļas direktore, DGAP. Diskusiju vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts, RTU pētnieks.


4. epizode: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība"

Ceturtā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība" kurā LĀI vecākais pētnieks Māris Andžāns sarunājas ar Nikolasu Paskuālu de la Parti, Spānijas kiberdrošības un hibrīddraudu vēstnieku ārpolitikā.


3. epizode: "'Sievietes, miers un drošība' darba kārtība un starptautiskā krīze"

Trešā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sievietes, miers un drošība" darba kārtība un starptautiskā krīze." LĀI asociētā pētniece Elizabete Vizgunova sarunājas ar Kristīni Santpjēru, The WPS Group Kanādā direktori, kā arī dzimumu līdztiesības, miera un drošības padomnieci, pētnieci un treneri.


2. epizode: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas"

Klajā nāk otrā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas." Diskusijā piedalās Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents (2007-2011) un Natālija Knipše, Latvijas Jauniešu delegāte ANO. Diskusiju vada Sintija Broka, LĀI pētniece.

  Skatīties  

1. epizode: “Globālā Drošība un Demokrātija Pandēmijas Ēnā"

Klajā nāk pirmā, jaunās Rīgas Drošības Foruma 2021 sezonas, augsta līmeņa diskusija: “Globālā drošība un demokrātija pandēmijas ēnā”. Raidierakstu sērijas jau tradicionāli atklāj Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa Universitātes profesors Andris Sprūds.