#RSF2022 epizodes redzēsiet zemāk

1. Epizode: Starptautiskās tiesības un daudzpusējā diplomātija mūsdienās

Mēs esam pagodināti uz Rīgas Drošības Foruma 2022 atklāšanas sarunu uzņemt Valsts prezidentu V.E. Egilu Levitu. Diskusiju vada Latvijas Ārpolitikas institūta direktora p.i. Dr. Kārlis Bukovskis. 

2. epizode: Eiropas enerģētiskā drošība: uzticama vai nē?

Otrā #RSF2022 saruna par Eiropas enerģētisko drošību. Sarunā piedalās Dr. Frenks Umbahs, Bonnas Universitātes pētniecības centru vadītājs un NATO konsultants energoapgādes drošības jautājumos kā arī Reinis Āboltiņš, enerģētikas eksperts.

3. epizode: Droša datu savienojamība nākotnes 5G/6G tīkliem: Ekosistēmu loma

Trešajā #RSF2022 diskusijā piedalās - Jespers Olsens, Direktors un galvenais drošības speciālists Ziemeļeiropā, "Palo Alto Networks"; Evijs Taube, Valdes loceklis, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;  Kaspars Pollaks, Inovatīvo risinājumu vadītājs aizsardzības jomā, Latvijas Mobilais Telefons; Kristiāns Teters, IT drošības speciālists, Cert.lv. Moderatori: Jūlija Gifford, Uzņēmuma "Truesix" līdzdibinātāja un komunikācijas speciāliste; Neils Kalnins, 5G Techritory Direktors, VAS Elektroniskie sakari.

4. epizode: Ukrainas digitālā noturība

Digitālā infrastruktūra ir kļuvusi par vienu no galvenajiem Ukrainas noturības pīlāriem. Jaunākajā diskusijā mēs apspriedīsim digitālo noturību versus konvencionālo karadarbību, kā arī Ukrainas valdības iniciatīvu veidot digitāli brīvu, pārredzamu un efektīvu valsti un lielo tehnoloģiju uzņēmumu un starptautisko finanšu institūciju lomu šajos procesos. Diskusijas dalībnieki: Georgijs Dubinskis, Ukrainas digitālās transformācijas ministra vietnieks; Anatolijs Motkins, "StrategEast" dibinātājs un direktors; Oļesja Zaļuska, partijas vadītāja Ukrainā, USAID konkurētspējīgas ekonomikas programma (CEP); Olena Krukovska, programmatūras izstrādes uzņēmuma "Exadel" operāciju vadītāja. Diskusiju vada LĀI asociētais pētnieks un Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis.

5. epizode: Kā padarīt Austrumu partnerības reģionu stabilu, drošu un veiksmīgu? 1. daļa

Šajā sērijā Frīdriha Eberta fonda Baltijas valstīs direktors Reinhards Krums kopā ar vēstnieku Tomasu Gremingeru, Ženēvas Drošības politikas centra (GCSP) direktoru, pārrunā jaunākās tendences un iespējas attiecībā uz Austrumu partnerības reģionu. Kā to padarīt stabilu, drošu un veiksmīgu? Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

6. epizode: Kā padarīt Austrumu partnerības reģionu stabilu, drošu un veiksmīgu? 2. daļa

Nākamajā #RSF2022 sērijā Juris Poikāns, Latvijas vēstnieks Polijā, Rumānijā un Bulgārijā; Arkādijs Mošes, Somijas Ārpolitikas institūta programmu direktors un Sandis Šrāders, Baltijas Aizsardzības koledžas pētnieks un lektors kā arī LĀI asociētais pētnieks apspriež jaunākās tendences un iespējas attiecībā uz Austrumu partnerības reģionu. 

Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

Septītajā epizodē, Manuels Selass Gonsaless, Ģenerāldirektora vietnieks starptautiskās drošības jautājumos, Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības ministrija; Margarita Šešelgīte, Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta direktore un diskusijas moderators Mārtiņš Vargulis, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks un pētnieks apspriež jaunākās tendences transatlantiskās drošības un NATO vidē.

Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē diskutē Kristīne Bērziņa, ASV Vācijas Māršala fonda drošības un aizsardzības politikas vecākā pētniece; Jari Vilēns, Somijas Ārlietu ministrijas vēstnieks Barenca un Ziemeļu dimensijas jautājumos, kā arī Gints Jegermanis, Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks, bijušais Latvijas diplomāts. Diskusijas moderators: Ansis Bogustovs, Žurnālists un TV raidījumu vadītājs.

Devītajā Drošības foruma diskusijā piedalās: Volkers Stenzels, Vācijas Starptautisko un drošības lietu institūta (SWP) valdes loceklis un vecākais analītiķis; Tomass Janeliūnas, Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta (IIRPS) profesors un Aksels Nordenštams, Zviedrijas Ārpolitikas institūta (UI) Āzijas programmas asociētais pētnieks. Moderatore: Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja Latvijas Ārpolitikas institūtā.

#RSF2021 epizodes redzēsiet zemāk

11. epizode: 
"Transatlantiskā drošība un atturēšana." 1. daļa

Noslēdzošā Rīgas Drošības Foruma 2021 raidierakstu epizode šogad tiek dalīta divās augsta līmeņa diskusijās. Pirmajā diskusijā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no NATO perspektīvas sarunājas ar Baibu Braži, NATO ģenerālsekretāra vietnieci publiskās diplomātijas jautājumos.


10.epizode: "Transatlantiskā drošība un atturēšana." 2. daļa

Sarunas otrajā daļā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no nacionālās perspektīvas sarunājas ar Arti Pabriku, Latvijas Republikas aizsardzības ministru.9. epizode: "Klimats un enerģētika: galvaspilsētas perspektīvas"

Par to kāds ir Rīgas potenciāls enerģijas patēriņa samazināšanai un kā mums izdodas iet kopsolī ar citām Eiropas lielajām pilsētām, īpašā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē sarunājamies ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi. Sarunu vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts un RTU pētnieks.

  Skatīties  

8. epizode: "Eiropas ārējā un drošības politika: izaicinājumi un attīstības iespējas"

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē diskutējam par Eiropas ārējās un drošības politikas izaicinājumiem un attīstības iespējām. Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis sarunājas ar Sandru Fernandešu, Miņu Universitātes profesori un pētnieci.


7. epizode: "Eiropas drošības arhitektūras (ne)iespējamība: ES un Krievija"

Diskusijā piedalās Marks Galeoti, konsultāciju uzņēmuma "Mayak Intelligence" direktors, Londonas Universitātes Slāvu un Austrumeiropas studiju centa (UCL SSEES) goda profesors kā arī Karaliskā apvienoto resoru institūta (RUSI) vecākais zinātniskais līdzstrādnieks un Marčins Terļikovskis, Starptautiskās drošības programmas vadītājs Polijas Ārpolitikas institūtā (PISM). Diskusiju vada Imants Lieģis, LĀI vecākais pētnieks kā arī bijušais Latvijas vēstnieks un aizsardzības ministrs. 


6. epizode: "Drošības perspektīvas lielvaru laikmetā"

ar dažādām drošības perspektīvām lielvaru laikmetā diskutējam jau sestajā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē. Jūsu uzmanībai Bobo Lo, Neatkarīgs analītiķis un Nerezidējošs pētnieks 'Lowy' institūtā; Džūlija Vū, Kiberanalītiķe Belfera Zinātnes un Starptautisko attiecību centrā kā arī diskusijas moderatore Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja, LĀI.


5. epizode: "Klimata un energoapgādes drošība: ilgtspējīgu veidu izvēle, kā to izmantot vislabāk"

Piektā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizode veltīta klimata un energoapgādes drošības jautājumiem. Diskisijā piedalās Karola Matjē, Enerģētikas un klimata centra ES nodaļas vadītāja, IFRI; Edmunds Cepurītis, Mājoklu un vides komitejas priekšsēdētājs, Rīgas Dome; Kira Finke, Klimata un ārpolitikas nodaļas direktore, DGAP. Diskusiju vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts, RTU pētnieks.


4. epizode: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība"

Ceturtā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība" kurā LĀI vecākais pētnieks Māris Andžāns sarunājas ar Nikolasu Paskuālu de la Parti, Spānijas kiberdrošības un hibrīddraudu vēstnieku ārpolitikā.


3. epizode: "'Sievietes, miers un drošība' darba kārtība un starptautiskā krīze"

Trešā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sievietes, miers un drošība" darba kārtība un starptautiskā krīze." LĀI asociētā pētniece Elizabete Vizgunova sarunājas ar Kristīni Santpjēru, The WPS Group Kanādā direktori, kā arī dzimumu līdztiesības, miera un drošības padomnieci, pētnieci un treneri.


2. epizode: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas"

Klajā nāk otrā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas." Diskusijā piedalās Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents (2007-2011) un Natālija Knipše, Latvijas Jauniešu delegāte ANO. Diskusiju vada Sintija Broka, LĀI pētniece.

  Skatīties  

1. epizode: “Globālā Drošība un Demokrātija Pandēmijas Ēnā"

Klajā nāk pirmā, jaunās Rīgas Drošības Foruma 2021 sezonas, augsta līmeņa diskusija: “Globālā drošība un demokrātija pandēmijas ēnā”. Raidierakstu sērijas jau tradicionāli atklāj Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa Universitātes profesors Andris Sprūds.