#RSF2023 epizodes

10. Epizode: Dzimumu lomas Rietumos (un citur), 2. daļa

Otro reizi šī gada #RSF2023 epizodēs mēs runājam par nepieciešamību dot iespēju sievietēm, bērniem un minoritātēm konfliktu un pēc konfliktu apstākļos, kā arī miera laikos. Šajā epizodē par šiem jautājumiem sarunājas Merisa Hurma, Vilsona centra Tuvo Austrumu programmas direktore un Elizabete Elīna Vizgunova-Vikmane, Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece. 

9. Epizode: Dzimumu lomas Rietumos (un citur), 1. daļa

Devītās Rīgas Drošības Foruma diskusijas mērķis ir veicināt dziļāku izpratni par to, cik atšķirīgas ir sabiedrības normas un gaidas visā pasaulē. Mēs saskaramies ar vairākām krīzēm dažādos pasaules reģionos – vai miers un drošība starptautiskā līmenī var pastāvēt un kā nodrošināt, ka krīzes apstākļos sieviešu un bērnu intereses tiek pienācīgi aizsargātas? Sarunā piedalās Dr. Stefānija fon Hlatkija, Kanādas pētniecības vadītāja dzimumu līdztiesības, drošības un bruņoto spēku jautājumos un 'Queen's' universitātes profesore, kā arī Elizabete Elīna Vizgunova-Vikmane, Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece.

8. Epizode: Mākslīgais intelekts un tā drošības apsvērumi Eiropā

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē Jūlija Giforda, uzņēmuma “Truesix” līdzdibinātāja sarunājas ar Dr. Ivaru Ījabu, Eiropas Parlamenta deputātu un politologu kā arī ar Aldi Ērgli, uzņēmuma “Emergn Latvia” vadītāju. Šajā diskusijā tiek aplūkota revolucionāro tehnoloģiju ietekme uz Eiropas drošību, īpašu uzmanību pievēršot mākslīgajam intelektam.

7. Epizode: Globālie dienvidi un cīņa par starptautisko taisnīgumu

Šajā epizodē Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka sarunājas ar Rīgas Juridiskās Augstskolas rektoru Dr. Adamu Čarnotu. Diskusijā tiek apspriests vai redzams pieprasījums pēc Rietumu vērtību eksporta ārpus mūsu robežām un cik tālu sniedzas starptautiskais taisnīgums?

6. Epizode: ES globālā perspektīva un dienvidu kaimiņattiecību politika

 Šajā diskusijā tiek aplūkota ES stratēģiskā pieeja stabilitātes, drošības un labklājības veicināšanai tās dienvidu kaimiņreģionā. Diskusijā piedalās Ālvaro Imbernon Sāins, Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības lietu un starptautiskās sadarbības Stratēģijas un prognozēšanas nodaļas direktors un Dr. Natālija Toči, Itālijas Ārpolitikas institūta direktore un Transnacionālās pārvaldības skolas profesore. Sarunu vada Gints Amoliņš, LTV ārzemju ziņu korespondents.

5. Epizode: Turcija pret Ukrainu – Kura Eiropas Savienībai ir svarīgāka?

Šajā diskusijā neparastā un drosmīgā veidā tiek aplūkota gan Turcijas, gan Ukrainas stratēģiskā nozīme ES kontekstā un abu valstu ģeopolitiskā ietekme. Sarunā piedalās Justīna Gotkovska, Austrumu studiju centra (OSW) Polijā direktora vietniece un Dr. Tonijs Alaranta, Somijas Ārpolitikas institūta vecākais pētnieks. Sarunu moderē Uģis Lībietis, Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks.

4. Epizode: Kodolieroču arsenāls un Ķīna: visaptveroša diskusija

Skaties ceturto Rīgas Drošības Foruma sarunu: "Kodolieroču arsenāls un Ķīna: visaptveroša diskusija", kurā piedalās Lina Rastena, NTI globālās kodolpolitikas programmas viceprezidente un Dr. Sandis Šrāders, pētnieks un lektors Baltijas Aizsardzības koledžā.

3. Epizode: Sankcionēto valstu koalīcija: ietekme un sekas

Skaties trešo Rīgas Drošības Foruma video sarunu, kurā piedalās Dr. Arkādijs Mošes, Somijas Ārpolitikas institūta programmu direktors un Dr. Ians Antonijs, Zviedrijas Aizsardzības pētniecības aģentūras (FOI) pētniecības analītiķis. Sarunu moderē Dr. Kārlis Bukovskis, Latvijas Ārpolitikas institūta direktors.

2. Epizode: ASV nevar atļauties aizsargāt ES. Kāpēc mums šī aizsardzība ir vajadzīga?

Šajā diskusijā prof. Pšemislavs Žuravskis vel Grajevskis, prof. Maikls Kimidžs un moderators: Dr. Reinhards Krums iedziļināsies starptautiskās drošības un diplomātijas sarežģītajā dinamikā, pievēršoties Eiropas Savienības aizsardzības nepieciešamībai un ASV lomai aizsardzības nodrošināšanā. Eksperti analizēs Eiropas stratēģiskās autonomijas spēku un tās acīmredzamos ierobežojumus. 

1. Epizode: Par kādu uz noteikumiem balstīto kārtību un drošības vīziju mēs runājam?

Rīgas Drošības Foruma 2023 atklāšanas epizodē Dr. Edijs Bošs sarunājas ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču. Sarunā tiek analizēti starptautiskā saasinājuma cēloņi, attīstības scenāriji un potenciālās sekas, kā ar tas, kā Latvijai šajā juceklī neapjukt, nepazust un neapmaldīties.

#RSF2022 epizodes redzēsiet zemāk

1. Epizode: Starptautiskās tiesības un daudzpusējā diplomātija mūsdienās

Mēs esam pagodināti uz Rīgas Drošības Foruma 2022 atklāšanas sarunu uzņemt Valsts prezidentu V.E. Egilu Levitu. Diskusiju vada Latvijas Ārpolitikas institūta direktora p.i. Dr. Kārlis Bukovskis. 

2. epizode: Eiropas enerģētiskā drošība: uzticama vai nē?

Otrā #RSF2022 saruna par Eiropas enerģētisko drošību. Sarunā piedalās Dr. Frenks Umbahs, Bonnas Universitātes pētniecības centru vadītājs un NATO konsultants energoapgādes drošības jautājumos kā arī Reinis Āboltiņš, enerģētikas eksperts.

3. epizode: Droša datu savienojamība nākotnes 5G/6G tīkliem: Ekosistēmu loma

Trešajā #RSF2022 diskusijā piedalās - Jespers Olsens, Direktors un galvenais drošības speciālists Ziemeļeiropā, "Palo Alto Networks"; Evijs Taube, Valdes loceklis, VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs;  Kaspars Pollaks, Inovatīvo risinājumu vadītājs aizsardzības jomā, Latvijas Mobilais Telefons; Kristiāns Teters, IT drošības speciālists, Cert.lv. Moderatori: Jūlija Gifford, Uzņēmuma "Truesix" līdzdibinātāja un komunikācijas speciāliste; Neils Kalnins, 5G Techritory Direktors, VAS Elektroniskie sakari.

4. epizode: Ukrainas digitālā noturība

Digitālā infrastruktūra ir kļuvusi par vienu no galvenajiem Ukrainas noturības pīlāriem. Jaunākajā diskusijā mēs apspriedīsim digitālo noturību versus konvencionālo karadarbību, kā arī Ukrainas valdības iniciatīvu veidot digitāli brīvu, pārredzamu un efektīvu valsti un lielo tehnoloģiju uzņēmumu un starptautisko finanšu institūciju lomu šajos procesos. Diskusijas dalībnieki: Georgijs Dubinskis, Ukrainas digitālās transformācijas ministra vietnieks; Anatolijs Motkins, "StrategEast" dibinātājs un direktors; Oļesja Zaļuska, partijas vadītāja Ukrainā, USAID konkurētspējīgas ekonomikas programma (CEP); Olena Krukovska, programmatūras izstrādes uzņēmuma "Exadel" operāciju vadītāja. Diskusiju vada LĀI asociētais pētnieks un Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis.

5. epizode: Kā padarīt Austrumu partnerības reģionu stabilu, drošu un veiksmīgu? 1. daļa

Šajā sērijā Frīdriha Eberta fonda Baltijas valstīs direktors Reinhards Krums kopā ar vēstnieku Tomasu Gremingeru, Ženēvas Drošības politikas centra (GCSP) direktoru, pārrunā jaunākās tendences un iespējas attiecībā uz Austrumu partnerības reģionu. Kā to padarīt stabilu, drošu un veiksmīgu? Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

6. epizode: Kā padarīt Austrumu partnerības reģionu stabilu, drošu un veiksmīgu? 2. daļa

Nākamajā #RSF2022 sērijā Juris Poikāns, Latvijas vēstnieks Polijā, Rumānijā un Bulgārijā; Arkādijs Mošes, Somijas Ārpolitikas institūta programmu direktors un Sandis Šrāders, Baltijas Aizsardzības koledžas pētnieks un lektors kā arī LĀI asociētais pētnieks apspriež jaunākās tendences un iespējas attiecībā uz Austrumu partnerības reģionu. 

Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

Septītajā epizodē, Manuels Selass Gonsaless, Ģenerāldirektora vietnieks starptautiskās drošības jautājumos, Spānijas ārlietu, Eiropas Savienības un sadarbības ministrija; Margarita Šešelgīte, Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta direktore un diskusijas moderators Mārtiņš Vargulis, Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks un pētnieks apspriež jaunākās tendences transatlantiskās drošības un NATO vidē.

Ieraksta audio versija pieejama iekš "Spotify" jeb "Apple Podcasts".

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē diskutē Kristīne Bērziņa, ASV Vācijas Māršala fonda drošības un aizsardzības politikas vecākā pētniece; Jari Vilēns, Somijas Ārlietu ministrijas vēstnieks Barenca un Ziemeļu dimensijas jautājumos, kā arī Gints Jegermanis, Latvijas Ārpolitikas institūta asociētais pētnieks, bijušais Latvijas diplomāts. Diskusijas moderators: Ansis Bogustovs, Žurnālists un TV raidījumu vadītājs.

Devītajā Drošības foruma diskusijā piedalās: Volkers Stenzels, Vācijas Starptautisko un drošības lietu institūta (SWP) valdes loceklis un vecākais analītiķis; Tomass Janeliūnas, Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātnes institūta (IIRPS) profesors un Aksels Nordenštams, Zviedrijas Ārpolitikas institūta (UI) Āzijas programmas asociētais pētnieks. Moderatore: Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja Latvijas Ārpolitikas institūtā.

#RSF2021 epizodes redzēsiet zemāk

11. epizode: 
"Transatlantiskā drošība un atturēšana." 1. daļa

Noslēdzošā Rīgas Drošības Foruma 2021 raidierakstu epizode šogad tiek dalīta divās augsta līmeņa diskusijās. Pirmajā diskusijā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no NATO perspektīvas sarunājas ar Baibu Braži, NATO ģenerālsekretāra vietnieci publiskās diplomātijas jautājumos.


10.epizode: "Transatlantiskā drošība un atturēšana." 2. daļa

Sarunas otrajā daļā LĀI pētnieks Mārtiņš Vargulis par transatlantiskās drošības jautājumiem no nacionālās perspektīvas sarunājas ar Arti Pabriku, Latvijas Republikas aizsardzības ministru.



9. epizode: "Klimats un enerģētika: galvaspilsētas perspektīvas"

Par to kāds ir Rīgas potenciāls enerģijas patēriņa samazināšanai un kā mums izdodas iet kopsolī ar citām Eiropas lielajām pilsētām, īpašā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē sarunājamies ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi. Sarunu vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts un RTU pētnieks.

  Skatīties  

8. epizode: "Eiropas ārējā un drošības politika: izaicinājumi un attīstības iespējas"

Astotajā Rīgas Drošības Foruma epizodē diskutējam par Eiropas ārējās un drošības politikas izaicinājumiem un attīstības iespējām. Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks Kārlis Bukovskis sarunājas ar Sandru Fernandešu, Miņu Universitātes profesori un pētnieci.


7. epizode: "Eiropas drošības arhitektūras (ne)iespējamība: ES un Krievija"

Diskusijā piedalās Marks Galeoti, konsultāciju uzņēmuma "Mayak Intelligence" direktors, Londonas Universitātes Slāvu un Austrumeiropas studiju centa (UCL SSEES) goda profesors kā arī Karaliskā apvienoto resoru institūta (RUSI) vecākais zinātniskais līdzstrādnieks un Marčins Terļikovskis, Starptautiskās drošības programmas vadītājs Polijas Ārpolitikas institūtā (PISM). Diskusiju vada Imants Lieģis, LĀI vecākais pētnieks kā arī bijušais Latvijas vēstnieks un aizsardzības ministrs. 


6. epizode: "Drošības perspektīvas lielvaru laikmetā"

ar dažādām drošības perspektīvām lielvaru laikmetā diskutējam jau sestajā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizodē. Jūsu uzmanībai Bobo Lo, Neatkarīgs analītiķis un Nerezidējošs pētnieks 'Lowy' institūtā; Džūlija Vū, Kiberanalītiķe Belfera Zinātnes un Starptautisko attiecību centrā kā arī diskusijas moderatore Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja, LĀI.


5. epizode: "Klimata un energoapgādes drošība: ilgtspējīgu veidu izvēle, kā to izmantot vislabāk"

Piektā Rīgas Drošības Foruma 2021 epizode veltīta klimata un energoapgādes drošības jautājumiem. Diskisijā piedalās Karola Matjē, Enerģētikas un klimata centra ES nodaļas vadītāja, IFRI; Edmunds Cepurītis, Mājoklu un vides komitejas priekšsēdētājs, Rīgas Dome; Kira Finke, Klimata un ārpolitikas nodaļas direktore, DGAP. Diskusiju vada Reinis Āboltiņš, Enerģētikas eksperts, RTU pētnieks.


4. epizode: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība"

Ceturtā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Kibertelpas(u) pārvaldība un (ne)drošība" kurā LĀI vecākais pētnieks Māris Andžāns sarunājas ar Nikolasu Paskuālu de la Parti, Spānijas kiberdrošības un hibrīddraudu vēstnieku ārpolitikā.


3. epizode: "'Sievietes, miers un drošība' darba kārtība un starptautiskā krīze"

Trešā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sievietes, miers un drošība" darba kārtība un starptautiskā krīze." LĀI asociētā pētniece Elizabete Vizgunova sarunājas ar Kristīni Santpjēru, The WPS Group Kanādā direktori, kā arī dzimumu līdztiesības, miera un drošības padomnieci, pētnieci un treneri.


2. epizode: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas"

Klajā nāk otrā Rīgas Drošības Foruma 2021 saruna: "Sabiedrības Drošība: Daudzveidība un Paaudžu Perspektīvas." Diskusijā piedalās Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents (2007-2011) un Natālija Knipše, Latvijas Jauniešu delegāte ANO. Diskusiju vada Sintija Broka, LĀI pētniece.

  Skatīties  

1. epizode: “Globālā Drošība un Demokrātija Pandēmijas Ēnā"

Klajā nāk pirmā, jaunās Rīgas Drošības Foruma 2021 sezonas, augsta līmeņa diskusija: “Globālā drošība un demokrātija pandēmijas ēnā”. Raidierakstu sērijas jau tradicionāli atklāj Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa Universitātes profesors Andris Sprūds.